خودروهای جدید بازار در سال 1399 - سایپا شاهین

خودروهای جدید بازار در سال ۱۳۹۹ کدامند؟ + مشخصات فنی

معرفی و بررسی خودروهای جدید دو شرکت سایپا و ایران خودرو به همراه مشخصات فنی هر یک از آن‌ها

بحران کرونا همچنان بر اقتصاد جهانی سایه افکنده و برای بسیاری ازجمله صنعت خودرو زیان هنگفتی بر جای گذاشته. افت فروش خودرو در آمریکا و اروپا و همچنین تعدیل نیرو در بسیاری از شرکت‌های خودروسازی شاهدی بر این مدعاست.

دراین‌بین صنعت خودرو ایران چندان حال خوشی ندارد و اگر وضع به همین منوال باشد، ممکن است شاهد افت تولید خودرو و عدم تحویل به‌موقع از جانب خودروسازان باشیم که درنهایت به گرانی در بازار ختم می‌شود.

البته هنوز دو خودروساز بزرگ کشور برگ‌های برنده خود را در دست دارند؛ این خودروهای جدید باوجود همه انتقادات، اگر به‌موقع روی خطوط تولید قرار گیرند می‌توانند شرایط کنونی را به نفع صنعت خودرو و صنایع وابسته تغییر دهند.

ایکو K125

خودروهای جدید بازار در سال 1399 - ایکو K125اولین کراس‌اوور با نشان ایران خودرو که گرچه هنوز رونمایی نشده اما بر طبق ویدئوها و تصاویر انتشاریافته در صفحات مجازی این شرکت، به‌زودی معرفی می‌شود. این خودرو که به دلیل بهره‌مندی از پلتفرم یکسان با پژو ۲۰۰۸ شباهت زیادی با آن دارد، در زمان کوتاهی به مرحله تولید رسیده است.

گویا ایران خودرو پیشرانه تی‌سی۷ پلاس را به‌عنوان قوی‌ترین پیشرانه تولیدی خود روی این کراس‌اوور نصب می‌کند؛ موتوری با قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر که روی دنا پلاس توربو اسپرت هم قرار خواهد گرفت. همچنین ایران خودرو برنامه دارد که پس از تولید موفقیت‌آمیز جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک DAE که طراحی آن توسط هیوندای پاورتک انجام شده، این جعبه‌دنده را برای نصب روی K125 آماده کند.

کروز کنترل، سقف شیشه‌ای، دوربین عقب، چراغ روشنایی روز، نمایشگر لمسی، صندلی برقی جلو، چهار کیسه هوا، کنترل شروع حرکت در سربالایی و سامانه کنترل پایداری الکترونیکی ازجمله امکانات ایکو K125 به شمار می‌روند. هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت کراس‌اوور ایران خودرو منتشر نشده اما بعید است که کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد.

ایکو K132

خودروهای جدید بازار در سال 1399 - ایکو K132آخرین روز بهمن‌ماه پارسال و در حاشیه جلسه هیئت دولت، برای نخستین بار ایکو K132 در کنار خودروهای جدید دیگری رونمایی شد؛ خودرویی که همانند K125 برمبنای پلتفرم پی‌اف۱ گروه پژو-سیتروئن تکوین یافته بود و حتی در زمان رونمایی بر طبق تصاویر انتشار یافته، داشبوردی مشابه پژو ۳۰۱ داشت.

پروژه K132 از بسیاری جهات مشابه پروژه تولید رانا است که در حقیقت نمونه داخلی‌سازی شده پژو ۲۰۶ محسوب می‌شود. به گفته فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، این شرکت تصمیم گرفته مدل ۳۰۱ را در قالب خودرویی با نشان داخلی و طراحی متفاوت ارائه کند.

مسئله‌ای که ممکن است فروش این خودرو را تهدید کند اما به نظر می‌رسد که آبی پوشان جاده مخصوص به سبب در اختیار داشتن بازار انحصاری ایران چندان به مشکلات مارکتینگ و فروش این خودرو توجهی ندارند! گفته شده طرح ایکو K132 رد شده و تا ماه‌های آتی این خودرو با طراحی متفاوتی رونمایی می‌شود.

سدان جدید ایران خودرو احتمالاً با دو پیشرانه ای‌سی۵ و تی‌سی۷ توربو در دسترس خواهد بود. موتورهایی که به ترتیب نسخه ارتقا یافته تی‌یو۵ و ای‌اف۷ هستند. برخی منابع خبری با استناد به مشترک بودن قطعات این خودرو با پژو ۳۰۱، قیمت آن را ۱۷۰ میلیون تومان تخمین می‌زنند.

سایپا شاهین

خودروهای جدید بازار در سال 1399 - سایپا شاهینسدان ملی جدید سایپا که بر مبنای پلتفرم اس‌پی۱۰۰ تولید شده و نخستین بار با نام «رهام» در نمایشگاه شیراز ۱۳۹۷ به نمایش درآمد. این خودرو در اوایل اسفند سال گذشته به علت حمایت از شاهین در حال انقراض ایرانی تغییر نام داد و حالا با نام «شاهین» شناخته می‌شود.

ابتدا قرار بود این خودرو از پیشرانه ۱.۶۵ لیتری برلیانس و جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک هیوندای پاورتک استفاده کند اما به دلیل تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، طرف‌های چینی و کره‌ای قراردادهای خود را تعلیق کردند.

سایپا بالاجبار برای تأمین قوای محرکه شاهین، به پیشرانه توربو تیبا روی آورد؛ موتوری قدیمی با ۸ سوپاپ که با توربوشارژر به زحمت ۱۰۸ اسب بخار قدرت و ۱۶۵ نیوتن متر گشتاور دارد.

جعبه‌دنده به‌کاررفته در این خودرو از نوع پنج سرعته دستی است و بسیاری از تجهیزات ایمنی و رفاهی که پیش‌تر اعلام شده بود، از روی آن حذف شده؛ ازجمله آن‌ها می‌توان به صندلی‌های برقی، کروز کنترل، تریم چرم، کیسه هوای جانبی و پرده‌ای و رادار نقطه کور اشاره کرد. احتمالاً این خودرو با قیمتی در حدود ۱۳۰ میلیون تومان و از تابستان ۹۹ به دست مشتریان خواهد رسید.

سایپا شاهین کراس‌کانتری

خودروهای جدید بازار در سال 1399 - سایپا شاهین کراس کانتریعلاقه روزافزون مردم به شاسی‌بلندها سبب شده تا خودروسازان دولتی هم به فکر ورود به این کلاس خودرویی باشند. سایپا هم مدتی است که با معرفی شاهین کراس کانتری عزم خود را برای ورود به این بازار نشان داده.

این خودرو همانند شاهین سدان برمبنای پلتفرم چندگانه اس‌پی۱۰۰ ساخته شده است؛ سازه‌ای که نسخه ارتقاءیافته پلتفرم ایکس‌پی ۹۰ تویوتا محسوب می‌شود و در برخی از خودروهای جدید چینی هم به‌کاررفته.

سایپا قصد داشت پیش از تحریم‌ها از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو برلیانس و جعبه‌دنده هیوندای پاورتک برای شاهین کراس کانتری استفاده کند اما حالا صحبت از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو ام۱۸ (نسخه ۱۶ سوپاپ موتور تیبا) است.

برخی منابع خبری می‌گویند که این خودرو ابتدا با جعبه‌دنده پنج سرعته دستی به بازار می‌آید و در آینده جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک نیز با کمک DAE چین به انتخاب‌های خریداران اضافه می‌شود. البته باید گفت که DAE با هیوندای پاورتک همکاری نزدیکی دارد و احتمالاً کره‌ای‌ها برای در امان ماندن از تحریم‌های آمریکا، این شرکت را به طرف ایرانی پیشنهاد داده‌اند.

به‌زودی شاهین کراس کانتری بر اساس سیاست‌های سایپا با نام منحصربه‌فردی عرضه می‌شود و شنیده‌ها از قیمت ۱۵۰ میلیونی این کراس‌اوور داخلی حکایت دارد.